Головна ЛІКУВАННЯ Гомеопатичне лікування псоріазу
Гомеопатичне лікування псоріазу

І.В. Хасанова, Україна, м. Київ Вісник Гомеопатичної медицини 2003, №1

Пацієнтка H.I.; 40 років, киянка, за професією інженер-економіст. Вона знайома мені з вересня 1992 року, коли вперше звернулася зі скаргами на висипання на шкірі в області волосяної частини голови, в області ліктів, стегон, тулуба.
Діагноз «псоріаз» їй встановили в дитячому віці (7 років). Вона не пам'ятає локалізації первинних бляшок (їх було не більше 3-х), в дитинстві було одне загострення в зимовий час після хвилювання. Батьки кожний рік влітку возили її на море, і до 22 років загострень захворювання не було.
У дитинстві перенесла всі дитячі інфекції (кір, вітрянка, краснуха, епідемічний паротит, коклюш) з високою температурою, у важкій формі. У 12 років перехворіла вірусним гепатитом. У 22 роки вийшла заміж, завагітніла, і в кінці вагітності псоріаз різко загострився. Вона стала відчувати різкий, сильний біль і важкість в правому підребер'ї, нудоту, слабкість, запаморочення. Народила в термін, пологи зі стимуляцією і множинними розривами, вага плода 4400.
До 5-ти місяців намагалася зберегти грудне вигодовування, не приймала ніяких медикаментів, однак вигодовування ставало дуже болісним: вона покрилася струпами повністю, чистими були тільки ступні і долоні, а в області сосків утворювались хворобливі тріщини, що кровоточать. Хвора була госпіталізована в стаціонарне шкірне відділення, де провела два місяці. Після цього процес затих, але не зник.
З проведеного лікування пам'ятає застосування флуцинару в мазевой терапії, внутрішньовенне введення гемодеза, застосування ессенціале, рибоксина. Загострення захворювання настає після хвилювання, завжди тільки в зимовий час, і якщо влітку вона не з'їздить на море.
До мене на прийом пацієнтка прийшла після других пологів, коли дитині було 3 місяці. Вагітність і пологи пройшли вдало, але пам'ятаючи історію з минулими пологами, вона була дуже налякана і хотіла отримати щось гомеопатичне, щоб не загострити псоріаз.
Годування грудьми зберегти не вдалося, тому що у хворої майже відразу ж після пологів був лівобічний мастит з високою температурою, вимагавший хірургічного лікування, після чого лактація припинилась.
Хвора висока, русоволоса, сіроока, жіночна. Очі виразні, шкіра груба, суха, є великі псоріатичні бляшки на волосистій частині голови, в області ліктів, на животі, передній поверхні грудної клітини. Язик вологий, обкладений білим нальотом з відбитками зубів по краях.
АТ 120/80 мм.рт.ст. Над легенями дихання везикулярне, серцеві тони ритмічні, звучні. Печінка + 0,5 см, чутлива при пальпації. З сечовипусканням проблем не було, випорожнення регулярні. Менструації з 12 років, 7 днів, регулярні, рясні, болючі, червоною кров'ю з відчуттям, що кров гаряча.
З анамнезу удалось з'ясувати, що в 24 роки пацієнтка перенесла медичний аборт, до вечора температура тіла піднялася до 39,0 градусів, її морозило, кровотечі не було. Після курсу антибактеріальної терапії стан нормалізувався. При огляді виявили ерозію шийки матки, від припікання пацієнтка відмовилась, а лікування тампонами викликало розлад менструального циклу, протягом 6 місяців інтервал між місячними скоротився з 28 до 14 днів.
Після аборту псоріаз став розповсюдженим. Пацієнтка знаходилась постійно в стаціонарній стадії захворювання і щорічно лікувалася в денному стаціонарі, регресу практично не наступало.
З сімейного анамнезу відомо, що мати страждала варикозним розширенням вен, померла в 69 років від серцевої недостатності, у батька хронічний алкоголізм. Зі слів пацієнтки, псоріаз в роду не простежувався.
Діагноз клінічний: розповсюджений псоріаз, стаціонарна стадія. Хронічний постінфекційний гепатит в стадії нестійкої ремісії. Ерозія шийки матки.
Пацієнтка здалась мені конституціональним типом Веllаdоnnа (ясноока, жіночна, схильна до високої температури, місячні виділення гарячі), тому першими призначеними ліками була Веllаdоnnа 200СН 2 рази в тиждень на 2 місяці. В зв'язку з виключно зимовим загостренням захворювання, наявністю кровоточивих тріщин сосків під час загострення псоріазу другими ліками був підібран Petroleum 200СН  2 рази на тиждень також на 2 місяці.
Через 2 тижні пацієнтка прийшла на прийом і розповіла, що відчула дію обох ліків: вона стала чуттєва до запахів та згадала важкість і біль в правому підребер’ї, вказуючи, що це були болі як в дитинстві, коли вона перенесла вірусний гепатит. На шкірі з'явилося ще кілька дрібних бляшок. Ми продовжили прийом обох препаратів за тією ж схемою і через два місяці хвору вже не турбували болі в області печінки, а на шкірі залишилося 3 дрібних бляшки на початкових місцях.
Через два місяці Petroleum  був відмінений, залишилась Belladon¬na 200СН  1 раз в 14 днів.
За 6 років спостережень хвора жодного разу не лікувалась стационарно, в неї зникла ерозія шийки матки, а на стресову ситуацію (смерть матері) загострення псориаза не виникло.