Головна ЛІКУВАННЯ Енурез. Коли вночі не спрацьовує "БУДИЛЬНИК"
Енурез. Коли вночі не спрацьовує "БУДИЛЬНИК"

Бадья Л.М., к.м.н., сімейний лікар-гомеопат
Нетримання сечі (енурез) - дуже неприємне явище у дітей і, тим паче, у дорослих. Воно зменшує активність людини, прив’язує її до дому, формує пригніченість, комплекси неповноцінності.
У дітей енурез найчастіше пов’язаний з повільнішим, ніж звичайно, дозріванням нервової системи: вночі у їхньому мозку процеси гальмування розливаються на усю кору, не залишаючи сторожових осередків, тих самих "будильничків", які розбудять при небезпеці, для задоволення фізіологічних потреб, зокрема - для сечовиділення при наповненні сечового міхура.
Дитина не винна в тому, що вона надто міцно спить. Це необхідно враховувати при спілкуванні з дитиною, яка страждає на енурез. Не можна її лаяти за мокру постіль, карати чи висміювати, не слід обговорювати цю проблему у широкому родинному колі, адже дитина і так страждає від своєї вади, додаткове нервове напруження приведе до поглиблення цих страждань, і це може стати причиною розвитку тяжкого неврозу, деформації характеру, замкненості, відчуття власної неповноцінності, нікчемності. У дітей ці комплекси розвивають з легкістю, бо їх психіка вразлива, нестійка, а от подолати їх - дуже складно, тим більше, що діти не можуть розказати про свої переживання, не можуть пояснити батькам, що їх мучить, бо, з одного боку, вони самі  цього не розуміють, а, з другого, про які переживання можна говорити мамі, яка кожного ранку у розпачі шмагає своє дитя мокрим простирадлом. Дитині, яка страждає на енурез, необхідно створити спокійну обстановку, оточити її турботою, з розумінням ставитися до її переживань і страждань - це буде початком лікування, базою для подолання хвороби.
У більшості дітей енурез проходить у 5-7-річному віці - дитина "переростає", тобто у неї дозрівають необхідні функції нервової системи. Але не слід чекати, що хвороба мине сама, треба почати лікування значно раніше. Ефективним методом лікування енурезу є гомеопатія. Гомеопатичні препарати мають ряд значних переваг при лікуванні: вони нешкідливі, не мають побічних дій, тому їх можна приймати необмежено довго, а саме довготривалий термін лікування потрібен при енурезі.
Енурез - це не єдиний прояв розладів у нервовій системі дитини. Як правило, такі діти знервовані, дратівливі, плаксиві, неспокійно сплять, мають поганий апетит і тому - худі, бліді, з синцями під очима. При лікуванні гомеопатичними препаратами зменшується збудливість дитини, вона стає спокійнішою вдень і краще спить уночі, легше піддається виховним впливам, з нею легше домовитися, у неї покращується апетит, травлення і засвоєння їжі.
У народі кажуть: "Старе, як мале". Цей вислів багато в чому справедливий стосовно хвороб. Зокрема, люди похилого віку нерідко страждають нетриманням сечі, і механізм розвитку цієї недуги схожий з дитячими розладами, хоча у літніх людей частіше зустрічається денний енурез. Гомеопатичне лікування покращує утримування сечі у людей літного віку, дозволяє їм вести більш активне життя і почувати себе вільніше і впевненіше. У хворих, котрі прикуті до ліжка, застосування гомеопатії полегшує догляд за ними, зменшує небезпеку розвитку пролежнів, інфекції сечовивідних шляхів.
Серед найчастіше застосовуваних препаратів для лікування енурезу можна назвати Cina, Belladonna, Causticum.