Головна ГОМЕОПАТІЯ
ГОМЕОПАТІЯ ПИТАННЯ

Що стало підґрунтям для створення Ганеманом гомеопатичного напрямку медицини?

- На той час смертність від багатьох захворювань часом сягала майже 90 відсотків. В багатьох країнах виникали спустошливі епідемії. Ще не існувала сьогочасна фармакологія. В лікуванні широко застосовувались агресивні методики такі як кровопускання, штучні абсцеси –«фонтанелли», голодотерапія, лікувальні клізми, пиявки, апітерапія, голкотерапія, водо терапія,  великою популярністю багато сотень років користувалась фітотерапія. Ганеман будучи висококваліфікованим як на той час фахівцем в медицині не задовольняючись досягненнями тогочасної медицини не на порожньому місці створив гомеопатію, а на основі знань, досвіду і спостережень інших терапевтичних напрямків, в першу чергу фітотерапії. Добре знаючи біля десятка мов, серед яких древні арабська і єврейська мови, грецька, французька, англійська засновник гомеопатії вивчав велику кількість першоджерел. Він як хімік досліджував, що може викликати певна речовина. Вперше запропонував клінічні дослідження препаратів. І першими досліджуваними стали його колеги. Крім  особливого метода виготовлення гомеопатичних ліків, Ганеман винайшов принцип за яким призначають ці особливі препарати.

По якому принципу призначаються препарати?

- Закон, або принцип подібності, який був описаний ще Гіпократом і Парацельсом був покладений Ганеманом в основу підбору індивідуалізованого гомеопатичного лікування. За принципом подібності «якщо речовина у великих дозах викликає в організмі хворобливі симптоми, то ця ж речовина, призначена в малих- гомеопатичних дозах виліковує такі  ж хворобливі прояви, незалежно від того внаслідок якої хвороби вони виникли». Наприклад якщо клінічні прояви хвороби подібні на прояви наслідків жалення бджоли (незалежно від того чи такі прояви виникли як симптоми поліалергії, алергічної «кропивниці», бронхіальної астми або іншої хвороби), така клінічна ситуація може бути вилікувана внаслідок призначення гомеопатичного лікарського засобу, виготовленого з отрути бджоли.

Ліки призначаються в мікродозах за принципом подібності: «подібне лікується подібним». Тобто, нам не важливо як сформульовано діагноз, але нам важливо як хвороба проявляється, внаслідок і під впливом  чого вона виникла. Як казали відомі медики: « хвороб значно менше ніж діагнозів», і це дійсно так.

Які захворювання лікуються гомеопатією, а які - ні?

- Є захворювання  які підлягають лікуванню консервативними (терапевтичними) методами лікування, а є такі, де потрібне хірургічне втручання. В першій групі названих захворювань гомеопатичне лікування є найбільш ефективним і адекватним. Водночас навіть  в другій (хірургічній) групі патологічних станів в ряді випадків своєчасне гомеопатичне лікування може сприяти уникненню потреби в оперативному втручанні, а при незворотності хірургічного лікування покращить післяопераційний період, зменшить ризик ускладнень, покращить прогнози загального стану здоров’я і працездатності пацієнта, позитивно впливатиме на якість його життя. І це є надзвичайно важливим при будь-якій групі захворювань у кожного недужого. Водночас спеціалісти вважають гомеопатичне лікування ефективним в першу чергу при лікуванні алергічних, неврологічних захворювань, патології органів травлення, шкіри, захворювань серцево-судинної, гінекологічної, урологічної, ендокринної систем, запальних процесах  суглобів (артритах, артрозах).

Також слід підкреслити, що гомеопатичне лікування однаково ефективне в лікуванні дітей і дорослих,  не має протипоказань і може бути ефективним в комбінації з будь-яким іншим методом терапії, яким вже користується хворий, покращуючи ефективність, сприяючи швидшому одужанню.

На скільки ефективним методом лікування є гомеопатія?

- Гомеопатія є високоефективним терапевтичним напрямком. Як показали останні міжнародні клінічні дослідження ефективність гомеопатичного лікування сягає 80%. Часто гомеопатичне лікування може якщо не повністю позбавити пацієнта від страждань, то, принаймні, зменшити потребу додаткового лікування. Наприклад, зменшити дозу фармакологічного препарату, частоту загострень, збільшити тривалість ремісій.

Чи завжди можна застосовувати гомеопатичні препарати разом з фармакологічними?

- Так. Гомеопатичний метод може бути допоміжним у фармакотерапевтичному лікуванні без виключень. На сьогоднішній день нажаль за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я побічні ефекти від фармакологічних  засобів вийшли на четверте місце серед  причин смертності.  Крім того, не малу роль вони відіграють і в алергізації населення. За офіційними даними майже до 80% дітей України алергіки!  Тобто часто спостерігаються  протипоказання, або обмеження до застосування  фармакотерапії.  Природні засоби і методи лікування мають значно менше протипоказань до застосування. Водночас навіть такі методи, на відміну від гомеопатії мають свої обмеження. Якщо це, наприклад, апітерапія (лікування продуктами бджільництва), то враховуючи чисельність алергіків, ми її не можемо призначати далеко не всім. Бо якщо майже 80% дітей України алергіки, то їм навіть вживати в їжу  мед і його похідні протипоказано!

А на гомеопатичні препарати може виникнути алергічна реакція?

- Гомеопатична терапія зовсім позбавлена алергічних реакцій. Це перш за все можна пояснити надмалими дозами, які застосовуються в гомеопатії, величина яких може бути меншою в десятки тисяч разів за найменшу, що застосовується в загальновживаних фармакологічних препаратах. Нагадаємо, що перша заповідь лікаря:„Не зашкодь”. На жаль бувають ситуації, коли фармпрепарати, якими захоплюється і зловживає велика частина населення, можуть спричиняти шкоди навіть більше ніж користі, викликаючи так звані «медикаментозні хвороби». У фармакотерапевтичних засобах в інстукції написані  показання, протипоказання і побічні дії. Кожен препарат має великий перелік побічних ефектів, і часто важчих ніж захворювання, від якого воно призначалось.  Це не відкриття, це данні світової медицини.  За даними фармакогенетиків кожна людина має свій особливий тип реагування, чутливість до різних хімічних препаратів, що обумовлює той факт, що понад 50% препаратів діють не так, як написано в інструкції, а у понад 50%   доза, яка рекомендована як лікувальна, може виявитися  як токсичною, так і  «ніякою» (індиферентною). В таких випадках важко враховувати як відреагує той чи інший індивідуум на те чи інше призначення. Допомогти індивідуалізувати прогноз можуть тільки спеціальні фармакогенетичні дослідження. В гомеопатії конституційний підхід до підбору лікування  позволяє персоніфікувати призначення гомеопатичних лікарських засобів. На цьому ґрунтується особливість методу.

Скільки захворювань може бути вилікувано одним гомеопатичним препаратом?

- Якщо гомеопатичний лікарський засіб відноситься до поліхрестів ( препаратів широкого спектру дії), то це може бути далеко не одне захворювання, а ціла група системних проблем. Водночас є і комплексні гомеопатичні препарати, які мають більш звужений перелік проблем, при яких показане їх застосування..

З яких речовин виготовляються гомеопатичні препарати?

- Приблизно понад 60% рослинного походження, біля 30% мінерального походження, а решта- тваринного, іншого біологічного та синтетичного походження.

Як довго триває прийом гомеопата?

- Лікар - гомеопат веде консультативний прийом, як і сімейний лікар, педіатр, терапевт.  На заході консультативний гомеопатичний прийом може тривати до 3 годин.  Багато хто з наших спеціалістів не будуть знати що робити з пацієнтом три години. За час консультації враховують особливості реагування, психоемоційного стану та багато іншого. Під час консультації  враховуються скарги пацієнта зі сторони всіх систем організму, тобто при підборі гомеопатичних лікарських засобів враховується  і загальний стан недужого, психоемоційні особливості, стан  дійсно всіх систем від голови і до п’ят гомеопатії. Всі хвороби і скарги будуть враховані, жодна не лишається без уваги, крім об’єктивного обстеження, врахування даних лабораторно-інструментального обстеження, анамнезу. Нашою проблемою буде і його діарея, з якою він прийшов і проблема його шкіра, його безсоння, гіпертонічна хвороба та інше. Ми не відсилаємо до якогось іншого спеціаліста (хоч і завжди цікавимось і враховуємо думку наших колег і консультативні заключення попередніх фахівців) не тому, що у нас велика самовпевненість, а тому, що гомеопатичне лікування є загальноорганізменним.  Лікар – гомеопат не лікує діагноз, а всю людину, враховуючи наявні діагнози лише як слабкі місця його конституції, особливості реактивності, чутливості і функціонування його організму.

Чи є такі захворювання, які гомеопатією не лікуються, або слабо лікуються?

- Напевно ті захворювання, які взагалі погано лікуються. Наприклад вітіліго, чи синдром Паркенсона, чи захворювання системи крові (такі як лейкози).  Звичайно нажаль не всі захворювання можна вилікувати, але в більшості випадків позитивний результат має місце.

Гомеопатія це ...

Гомеопатія – сучасний медичний напрямок індивідуалізованої терапії лікарськими засобами рослинного, тваринного, мінерального, іншого біологічного та синтетичного походження.
Гомеопатичні лікарські засоби виготовляються за спеціальною методикою і призначаються в надмалих дозах в залежності від особливостей прояву та перебігу захворювання.
Гомеопатичний напрямок медицини створений і введений в практику наприкінці XVIII сторіччя німецьким вченим, доктором  медицини, хіміком, фармацевтом, професором Лейпцігського університету,
лікарем Христіаном Фрідріхом Самуелем Ганеманом (1755-1843).

Як скоро проявляється ефект лікування?

- Це залежить від хвороби. Якщо прийшов пацієнт, у якого хронічна хвороба понад 25 років, то довше, звичайно терапія в таких випадках триватиме не кілька днів, чи тижнів, а місяці, можливо і роки. Хоч і в хронічних випадках ремісія може наступати навіть через короткий час – вже через кілька днів, але лікування не припиняється. Хвороба повинна пройти зворотню дорогу. Одужання, якщо воно можливе, наступить через деякий час. До гомеопатів в 70% випадків звертаються з хронічними хворобами. Гостра патологія лікується «гостро»,  одужання, або покращення може відбутись навіть після кількох прийомів гомеопатичних ліків. Але все це є дуже індивідуальним і потребує в кожному окремому випадку індивідуалізованого підходу до лікувального процесу. Однакових людей і  не буває, а отже призначення завжди персоніфіковані і можуть бути абсолютно відмінними навіть при подібних захворюваннях. Які призначення зробити в тій чи іншій ситуації вирішує тільки фахівець.

Гомеопатія - це метод індивідуалізованої терапії

- Потрібен індивідуалізований підбір будь-якого лікування. В гомеопатії призначення ліків базується на особливостях пацієнта, наприклад на підвищеній чутливості  індивідуума до різних продуктів, речовин, медикаментів, інших факторів, з яким взаємодіє організм. Ми призначаємо пацієнту те, до чого від особливо чутливий. Гомеопатія - це метод індивідуалізованої терапії.  Крім того, гомеопатична терапія не тільки сприяє  зникненню хворобливих проявів, але і випереджує виникнення інших патологічних симптомів, які на цей час ще не проявились, укріплює імунну систему, збалансовує нервову систему, функцію органів травлення, інші регуляторні системи організму, справляючи в певній мірі позитивний адаптогенний вплив на весь організм пацієнта дорослого, або дитячого віку.

Переваги гомеопатії.

- Немає діагнозу при якому протипоказане гомеопатичне лікування. Лікування гомеопатичними лікарськими засобами не викликає алергічних ефектів. Гомеопатичні препарати натурального природного походження і застосовуються у над малих мікродозах. Гомеопатична терапія є регулюючою і позитивно впливає на всі системи  - весь організм недужого, збалансовуючи його функції, укріплюючи його власні захисні механізми, мобілізуючи його потенційні можливості, сприяючи адаптації до існуючих факторів зовнішнього і внутрішнього впливу, сприяючи підвищенню загального рівня його здоров’я. В Україні, як і в усій Європі гомеопатичні лікарські засоби можуть бути призначені лише дипломованим лікарем, що має спеціальні знання в області гомеопатії, які отримані наприклад на курсах удосконалення лікарів в Національні медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика,де гомеопатія викладається для лікарів і провізорів вже 20 років, чи іншій акредитованій для цього установі. А це також важливий елемент відповідальності за кваліфікований рівень допомоги пацієнтам. Перевагу натуральним препаратам, серед яких найвагоміше місце належить рослинним і гомеопатичним лікам,  віддають в Європі від 60 до 80 % населення. Водночас щороку 100 млд. долларів витрачають на ліквідацію ефектів від фармакологічних засобів тільки в США. Це бюджет цілої держави! При цьому часто у лікарів постає питання: „Що призначати, те що потрібне, чи те, на що вистачить у паціента грошей?” Гомеопатичне  лікування  лишається доступним для кожного. Це також важлива перевага. Гомеопатичне лікування може бути комбіноване з будь-яким іншим напрямком терапії, особливо ефективно з іншими натуральним ліками і природними методами терапії.

Що таке гомеопатія?

- Гомеопатія – це окремий напрямок медицини, якому понад 200 років. Гомеопатія була заснована в Європі,  Німеччині хіміком, фармацевтом, дипломованим лікарем, професором Лейпцігського Університету Христіаном Фрідріхом Самуелем Ганеманом, як напрямок наукової медицини.  Тоді сьогочасної фармакотерапії не існувало. Гомеопатія була заснована  значно раніше, ніж почалась ера антибіотиків. Практично гомеопатія - це перший науковообгрунтований напрямок медицини, який передбачав особливу технологію лікування, при якій ліки вироблялися виключно руками професіоналів- аптекарів, продавалися тільки в аптеках і призначались дипломованими лікарями. Це були ліки тваринного, рослинного, мінерального походження. Їх виготовляли за спеціальною методикою, розробленою Ганеманом, яку він назвав «потенціюванням» і призначались в мікродозах за принципом «подібності». Саме Ганеман запропонував клінічні дослідження на здорових людях кожного розробленого гомеопатичного лікарського засобу («клінічну апробацію») перед початком широкого практичного застосування.

Особисто Ганеманом  і його колегами було розроблено і впроваджено в медичну практику понад триста препаратів.

Відомі діячі християнства про гомеопатію.docx

Зі звернення:
... Перш хреста, смерті і Воскресіння свого Христос встановив на всі віки для дієвішого лікування грішного людства найбільше таїнство Причастя пречистого Тіла і Крові своєї, з'єднаних з Божеством. Значить, в самій Боголюдині має місце приклад лікування подібного подібним ...
Отець Іоан Кронштадтський

З життєпису:
«… Приймав відвідувачів, здебільшого селян хворих, які користувалися від Владики медикаментами (гомеопатією). Таких хворих приходило дуже багато: один із келарів записував імена їх в книгу, літа і рід хвороби, а Владика призначав, які кому дати ліки, число прийомів і дієту, якщо така виявляється потрібною. Лікування проходило успішно…»

Святитель Ігнатій Брянчанінов

З життєпису:
«… Приймав відвідувачів, здебільшого селян хворих, які користувалися від Владики медикаментами (гомеопатією). Таких хворих приходило дуже багато: один із келарів записував імена їх в книгу, літа і рід хвороби, а Владика призначав, які кому дати ліки, число прийомів і дієту, якщо така виявляється потрібною. Лікування проходило успішно…»

Святитель Ігнатій Брянчанінов