Головна ЛІКУВАННЯ Гомеопатичне лікування захворювань серцево-судинної системи у дітей.
Гомеопатичне лікування захворювань серцево-судинної системи у дітей.

Практично кожна людина в різному віці зустрічалась з проявами    ч функційних розладів серцево-судинної системи у вигляді дискомфорту, або болю в області серця „колючого", „стискуючого" або іншого характеру, серцебиття, порушення серцевого ритму. Такі проблеми частіше виникали внаслідок переживань, нервових стресів, емоційних чи фізичних навантажень та інших ситуацій. Основою таких проявів як правило є невротичні, ендокринні та гуморальні порушення.

Описані прояви зі сторони серцево-судинної системи можуть виникати, як у дітей, так і у підлітків. Провокуючим фоном слугують перевантаження в школі, неспокійна психо - емоційна атмосфера вдома, в класі, нервове виснаження внаслідок надмірного навантаження на заняттях в учбовому закладі, в гуртках, на музиці, на тренуваннях, що ними ми турботливо оточуємо наших дітей, хронічне недосипання. Також нерідко подібні прояви зі сторони серцево - судинної системи виникають на тлі становлення менструальної функції у дівчат, прискореного росту та інших змін в пубертатному віці.

Функціональні розлади серцево — судинної системи.

Такі стани потребують нормалізації режиму дня і психо - емоційних навантажень, адекватного відпочинку і застосування перш за все природних засобів адаптогенної дії, одними з найефективніших серед яких є гомеопатичні лікарські засоби, але значно рідше фармакологічні медикаменти.

При   функціональних  розладах  серцево  -  судинної  системи   можуть  з успіхом   бути   застосованими:   Ігнаціа  ( Ignatia),  Пульсатилла  (Pulsatilla), Арніка (Arnica), Кратегус (Crataegus), Дигіталіс (Digitalis), Строфантус (Strophantus), Спігеліа (Spigelia), Платина (Platina), Мошус (Моschus), Нукс мошата (Nux moschata), Актеа рацімоза (синонім: Циміціфуга) (Асtеа гасіmоsа)

Ігнаціа - кардіалгія невротичного характеру, що може супроводжуватись тахікардією, або екстрасистолією, виникає внаслідок психоемоційного стресу, перевантаження, виснаження, стресу у чутливих емоційно лабільних людей частіше замкнутого (інтровертивного ) характеру.

Пульсатилла - емоційно обумовлені серцеві проблеми, відчуття стискуючого болю, дискомфорту - „млосно" в області серця, аритмії, що виникають на тлі переживань, образ, ревнощів, порушень менструального циклу.

Кратегус - відчуття тиснення і болю в грудях, тахікардія, аритмія. Болі в області серця і нижче лівої ключиці. Слабість серцевих тонів. Задишка від найменшого руху. Серцева недостатність, загальна блідість, навіть периферійна ціанотичність, холодні кінцівки. Анемія, артеріальна гіпертензія. Нервозність, роздратованість, неврастенія, боязливість. Серцева слабкість після перенесеного грипу.

Дигіталіс - загальна слабість майже до запаморочення і втрати свідомості, брадикардія, аритмія, мерехтлива аритмія, блідість до ціанозу, гіпотермія. Стан, що нагадує колаптоідний. Паралельні ознаки серцевої недостатності, недостатності кровообігу і печінкової патології.

Строфантус — слабкість міокарда, недостатність серцевих клапанів. Прискорене серцебиття, серцеві болі, відчуття розширення серця. Анемія, серцеві набряки, затруднене дихання.

Спігеліа - серцебиття, задишка, аритмія, млосно в області серця, пронизуючі болі в серці, що надзвичайно підсилюються від доторку. Невралгія верхніх кінцівок. Стенокардія, задишка, потреба лежати на правому боці з високо піднятою головою. Ревматичний кардит.

Платина - серцебиття, болі в області серця на тлі невротичних, істероїдних реакцій, змін настрою, порушень зі сторони статевої системи у дівчаток.

Мошус — серцебиття, відчуття тремтіння в області серця, під час емоційного збудження, істероїдних реакцій, схильність до запаморочень, навіть з втратами свідомості, задишка невротичного характеру, спастичні приступоподібні болі в грудях, в області серця, лякливість, сльозливість, тремтіння в тілі.

Нукс мошата - напади серцебиття, болю, як ніби щось хапає за серце, стискуючи його, аритмія, серцева недостатність, похолодання кінцівок, схильність до втрат свідомості, запаморочення, „мушки" перед очима. Невротична кардіалгія. Метеоризм, гикавка, аерофагія, „гастрокардіальний синдром". Слабкість, розбитість, сонливість.

Актеа рацімоза (або Циміціфуі а) — функційні розлади серцево-судинної системи у дівчат в період ендокринної перебудови (в перед менструальному періоді, становленні місячних, невротичних порушення в цей період). Серцебиття, болі в області серця, що відбиваються в ліву руку, в плече, шию.

При переважаючому болю в області серця без сумніву найважливішим є всебічне обстеження з метою уточнення походження таких клінічних проявів зі сторони серцево-судинної системи* водночас в будь-якому разі поруч з фармакологічними засобами (якщо такі виявляться дійсно необхідними) та іншої необхідної адекватної ситуації терапії можна думати про доречність застосування гомеопатичних медикаментозних засобів, серед яких важливе місце належить наступним: Кактус грандіфлорус (Сасtиs grandiflorus), Найя   (Nаjа),   Ліліум   тігрінум   (Lilium   tigrinum),  Табакум   (Таbасиm), Адоніс    (Adonis vernalis), Глоноінум    (Glonoinum), Фосфор (Рhosphorus), Актеа рацімоза (або Циміціфуга).