Консультативне Гомеопатичне Відділення спільно з КМДА
у відповідності до програми соціальної допомоги малозабезпеченим та пільговим верствам населення
надає медичну консультативну допомогу на пільгових засадах

Home СТАТТІ ПОНАД 175 РОКІВ НА СТОРОЖІ ЗДОРОВ’Я КИЯН
ПОНАД 175 РОКІВ НА СТОРОЖІ ЗДОРОВ’Я КИЯН

Доктор медичних наук, лікар вищої категорії Мощич О.П.

Гомеопатія, як європейський напрямок медицини, заснований доктором медицини і фармації професором Лейпцігського університету Христіаном Фрідріхом Самуелем Ганеманом понад 200 років тому в Німеччині вже понад 180 років тому була представленою в Україні, в Києві кваліфікованими лікарями і однією з перших в Східній Європі київською гомеопатичною аптекою.

За всі ці роки в Києві гомеопатія стала шанованим і ефективним напрямком медичної допомоги, який користувався великою повагою і популярністю серед киян і гостей нашої столиці. Ліки, що виробляються вже понад 1,5 століття Київською гомеопатичною аптекою  своєю високою якістю і ефективністю заслужили високий авторитет і широко застосовувались на терені практично всіх країн СНГ і Східної Європи.

В більшості країн Європи (Австрії, Німеччині, Франції, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Угорщині, Польщі, Румунії, Іспанії, Нідерландах,Португалії, Литві, Україні, а також в сусідній Російській Федерації), країнах Центральної і Південної Америки (Бразилії, Чілі, Колумбії, Коста-Риці, Кубі, Еквадорі, Мексиці), Азії (Індії, Пакістані, Шри-Ланці)  гомеопатія офіційно визнана на державному рівні. В деяких з цих країн гомеопатія інтегрована в загальну систему державної служби охорони здоров’я, входить  в структуру страхової медицини. Гомеопатичні лікарські засоби входять с Європейську Фармакопею, національні (Німецьку, Британську, Французьку) фармакопеї, а з 2004 року і в Державну Фармакопею України, виготовляються у відповідності до всіх міжнародних вимог і стандартів, реєструються у всіх країнах Європи (включаючи Україну) за всіма загальновизначеними міжнародними правилами.

З 1989 року в Києві – вперше серед країн Європи почалось викладання гомеопатії, як окремого напрямку медицини на державному рівні в НМАПО імені П.Л.Шупика, невдовзі і в НМУ імені О.О.Богомольця, як головних освітніх медичних закладах нашої держави, де готуються лікарі і провізори, де проходять підвищення кваліфікації фахівці з усіх медичних спеціальностей для Києва, України, інших країн. Гомеопатія, як окремий предмет включена в програми вищих медичних учбових закладів, університетів і медичних факультетів Німеччини, Великобританії, Австрії, Нідерландів, Бельгії, віднедавна в Греції, Франції, Іспанії.

В багатьох країнах Європи і Світу провадять курси післядипломної освіти з гомеопатії в університетах, інших приватних освітніх закладах.

Сьогодні на ринку України представлені сотні ГЛЗ виробництва фармацевтичних компаній понад 30 країн світу, понад 600 ГЛЗ виготовляє київська гомеопатична аптека для практичної охорони здоров’я. Саме за ініціативи Київського інституту удосконалення лікарів (тепер НМАПО імені П.Л.Шупика) і КП Фармація при київській гомеопатичній аптеці в 1991 році було створено консультативне гомеопатичне відділення УМК МЕДІАЛ, яке стало навчальною базою з підготовки і підвищення кваліфікації лікарів і провізорів з гомеопатії. За 20 років існування консультативного гомеопатичного відділення тут отримали медичну кваліфіковану допомогу тисячі киян, їх родичів і друзів з інших міст України, СНГ, дальнього зарубіжжя, пройшли підвищення кваліфікації фахівці, які успішно працюють на впровадження знань, отриманих в Київській Школі гомеопатії на корись громадян нашої держави. Понад 60% громадян країн Європи за даними ВОЗ приймають і понад 50% лікарів Європи використовують в своїй повсякденній практиці гомеопатичні лікарські засоби, які є високоефективними природними засоби «наномедицини».  Як показали результати багатьох досліджень клінічної ефективності гомеопатичного лікування (в тому числі міжнародні багатоцентрові рондомізовані, що проводились за сучасним дизайном у відповідності до всіх міжнародних вимог і стандартів) гомеопатичний метод ефективний в понад 70% випадків терапії, особливо при алергічних станах, гострих респіраторних, неврологічних, гастроентерологічних, серцево-суддинних і бронхолегеневих захворюваннях, гінекологічних, урологічних та інших захворюваннях, як у дорослих, так і у дітей, не має побічних ефектів, не викликає алергії, не має протипоказань, може застосовуватись в будь-якому віці, при необхідності в комплексі терапії іншими засобами, зменшуючи  небажані ефекти від лікування фарзасобами, покращуючи ефективність, сприяючи зменшенню доз і частоти застосування фармакологічних препаратів.

З метою покращення медичної допомоги мешканцям Києва і гостям нашої столиці, покращення забезпечення киян  якісними гомеопатичними лікарськими засобами  і надання кваліфікованої медичної консультативної і лікувальної допомоги за підтримки державної адміністрації м. Києва сьогодні КП Фармація відроджуючи гомеопатичну аптеку №3 на Райдужному масиві спільно з консультативним гомеопатичним відділенням УМК МЕДІАЛ створила «Консультативний гомеопатичний центр сімейної медицини» для медичної допомоги дитячому і дорослому населенню м.Києва.

(телефони для довідок Гомеопатичної аптеки №3, Консультативного гомеопатичного центру сімейної медицини: (044) 542-58-00;

(066) 784-69-21; (067) 536- 09 -12; адреса: м.Київ, проспект Ватутіна 2-В) Також в Києві протягом останніх двох століть успішно працюють Гомеопатичні аптеки КП"Фармація": №12 просп.Відрадний 61 т.455-25-01; №5 вул.М.Коперника 27 т.483-70-87; №109 вул.Р.Окіпної 9 т.517-13-45; №48 вул.В.Порика 13 т.434-57-44; №41 вул. Червоноармійська 47 т.287-71-89. Поруч з аптекою за адресою Червоноармійська 48 (у дворі, тел. 246-78-11)  можна отримати кваліфіковану консультацію лікарів в Консультативному гомеопатичному відділенні (навчальній клінічній базі Національної медичної академії імені П.Л.Шупика).